Program PIT za 2014 rok
Rozlicz się w 5 minut!

Witamy Państwa na MojPIT.com!
Znajdą Państwo u nas sprawdzony, darmowy program do PIT za 2014 rok. Za pomocą naszej aplikacji można wypełnić PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39, a także wszelkie załączniki obowiązujące w rozliczeniu 2014/2014.

Rozlicz PIT przez internet

Szukasz dobrej aplikacji, dzięki której rozliczysz się szybko i bezproblemowo z PIT za 2014 rok? Kliknij poniżej i przejdź do wypełniania PIT online.

Znajdziesz u nas również darmowy program do PITów za 2014 rok. Za pomocą programu online, jak również do pobrania wypełnisz: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 oraz PIT-39.

Za pomocą obu wersji programu masz możliwość wysłać PIT przez internet prosto do Urzędu Skarbowego.

PIT przez Internet - poradnik

Dzięki popularnym rozwiązaniom mobilnym, coraz więcej spraw możemy załatwić drogą internetową. Teraz, obok zakupów przez Internet czy też oglądania telewizji internetowej, mamy możliwość rozliczenia się z fiskusem właśnie za pośrednictwem Internetu. Choć jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które kusi zdecydowaną oszczędnością czasu, zanim zabierzemy się za rozliczenie w ten sposób, warto zapoznać się z samym mechanizmem tej formy załatwiania spraw związanych z urzędem skarbowym.

Jakie formularze można rozliczyć przez Internet?

Drogą internetową można dokonać rozliczenia różnorodnych formularzy podatkowych. Oczywiście najczęściej rozliczanym drukiem jest popularny PIT-37, służący do zeznania dochodów uzyskiwanych np. ze stosunku pracy lub wynagrodzenia związanego z otrzymywanymi emeryturami, rentami i innymi świadczeniami. Nie zmienia to jednak faktu, że przez Internet można rozliczyć również deklaracje PIT-28, PIT-36, PIT-38 oraz PIT-39.

Jak wypełnić PIT przez Internet?

PIT w 5 minutE-deklaracje to nazwa państwowej infrastruktury umożliwiającej najprostsze i najszybsze rozliczenie się z urzędem skarbowym. Aby jednak wypełnić odpowiedni formularz, trzeba zaopatrzyć się w szczególny program, który przeprowadzi podatnika przez cały proces rozliczenia się z fiskusem. Korzystając z niego mamy dostęp do wielu użytecznych funkcji, takich jak przypominanie wypełniającemu w przypadku pominięcia jednej z istotnych rubryk. Do dyspozycji podatnika pozostaje również wyjątkowy kalkulator podatkowy, który umożliwia poprawne wykonanie wszelkich obliczeń, potrzebnych do wykazania należnego podatku.

Jak wysłać PIT przez Internet?

Również i w przypadku dostarczenia uzupełnionego formularza, korzystanie z programu jest wyjątkowo wygodne. Rozliczenie przez Internet odbywa się poprzez wspomniany wcześniej system e-deklaracje. To właśnie korzystając z niego mamy możliwość dostarczenia formularza do systemu urzędu skarbowego. Natomiast poprzez stosowanie wcześniej wspomnianego programu, możemy dostarczyć uprzednio wypełniony formularz za pośrednictwem zaledwie kilku kliknięć.

Co potrzebne do wysłania PIT przez Internet?

Jak widać, aby wykonać rozliczenie w ten wygodny i prosty sposób wystarczy zaopatrzyć się w program, który niemal wszystkie czynności wykona za nas. Podatnik nie musi potwierdzać swojej tożsamości poprzez stosowanie podpisu elektronicznego. Jednocześnie nie powinno się mieć obaw dotyczących tego, czy formularz dotarł do organu skarbowego - rozliczający otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest dla niego potwierdzeniem wykonania obowiązku podatkowego.

Zdecydowanie warto skorzystać z takiej formy rozliczenia się z fiskusem, ponieważ gwarantuje ona bezpieczeństwo danych oraz szybszy zwrot w przypadku nadpłaty podatku. Jednak przede wszystkim jest to rozwiązanie łatwe, umożliwiające dużą oszczędność czasu.